X
X
TRY

Otel Temizliği

AnasayfaOtel Temizliği

Otel Temizliği

Oteller turizm sektörünün vazgeçilmeleri arasında yer alır. Gerek tatil gerek iş seyahati için müşteriler konaklama için otel seçerken birçok kritere dikkat ederler. Otel temizliği elbette ki bunlardan bir tanesidir. Konaklama süresi boyunca müşteriler kendilerini rahat hissetmelidirler ve bunu kirli bir ortamda yapamazlar. Oda ve katların temizliği bir otel için çok önemli bir konudur.

Uzun yıllardır temizlik sektöründe kaliteli hizmet veren Pronet Temizlik olarak otel temizliği konusunda da profesyonel hizmet vermekteyiz.

Otel Temizliği Nedir?

House keeping olarak bilinen otel temizliği, genellikle odaların temizliği ile başlar. Misafirlerin odayı boşaltmasıyla oda havalandırılır. Nevresimler ve havlular değiştirilip, çöpler boşaltılır. Mobilyaların tozu alınıp tuvalet banyo ve lavabolar temizlenir. Yerlerde halı yok ise yerler süpürülüp silinir. Eğer koltuk ve yataklarda çıkmayan lekeler varsa leke türüne özel ürünler kullanılır.

Elbette ki otel temizliği sadece misafir odaları ve koridorlardan ibaret değildir. Ortak kullanım alanlarında bulunan masa ve sandalyeler, lobi bankoları, restoran ve bar tabureleri ile bankoları, aydınlatmalar, koridorda bulunan halılar, plajlarda kullanılan şezlonglar da periyodik olarak dezenfekte edilerek temizlenmelidir.

Özellikle Covid-19 salgınından sonra hem oteller hem de müşteriler hijyen konusuna daha fazla önem vermektedir. Personelimiz mevzuata uygun eğitimler alırlar; deneyimli çalışanlardır. Sizlere otel temizliği için profesyonel hizmet verirler.

Otel Temizlik Hizmetleri Nelerdir?

Genel anlamda yapılan temizliğin yanı sıra periyodik olarak yapılan otel temizliği, koltuk, tabure masa gibi ürünlerin de kullanım ömrünü uzatır.

Otel camlarının temizliği de özen gerektiren bir iştir. Otellerin yapısı gereği dış cepheleri genellikle cam ile kaplı olur. Gerekli güvenlik önlemlerini alarak tecrübeli çalışanlarımız ile otel iç ve dış camlarınızın temizliği de yapılmaktadır.

Lobilerde bulunan koltuk ve halılarda oluşabilecek inatçı kirlere karşı yerinde halı ve koltuk yıkama ile kusursuz hizmet sağlamaktayız. Otele girdiğinizde lobide bulunan aydınlatmalar müşterilerin ilgisini çekerek en iyi aydınlatmayı sağlayacak şekilde tasarlanır. Bu nedenle bu tür aydınlatmaların temizliği de zordur. Uzman ekiplerimiz bu konuda da sizlere detaylı temizlik hizmeti sağlamaktadır.

Sizler de Pronet Temizlik güvencesiyle hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.


Web Tasarım SEO Uzmanı Abdulkadir ŞEKER tarafından yapılmıştır.
Top