X
X
TRY

Hastane Temizliği

AnasayfaHastane Temizliği

Hastane Temizliği

Hastaneler gün içerisinde yüzlerce kişiye sağlık hizmeti vermektedir. Bu nedenle tüm hastane temizliği profesyonel ekipler tarafından hastanelere özel olarak ürünler kullanılarak dezenfekte edilir. Hastaların olduğu kadar çalışanların da temiz ve hijyenik bir ortamda çalışmaları, sağlıkları açısından çok önemli bir konudur.

Pronet Temizlik şirketi olarak hastane temizliği yaparken kullandığımız tüm deterjanların anti bakteriyel olmasına dikkat etmekteyiz. Ayrıca bu konuda görev alan tüm personelimiz gerekli eğitimi almış; deneyimli kişilerdir. Diğer temizlik hizmetlerine göre daha dikkatli yapılan bir temizlik türüdür. Hastane temizlik görevlilerin yaptıkları temizliğin yanı sıra düzenli olarak, profesyonel temizlik şirketimiz ile anlaşarak hijyen standartlarınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Hastane Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Öncelikle hastane temizliği yapılırken bölüme özel deterjan ve dezenfektanlar kullanmaktayız. Bu bölümler yüksek riskli alanlar orta riskli alanlar ve düşük riskli alanlardır. Kullandığımız ürünler genel olarak tek kullanımlık ürünlerdir. Çalışanlarımızın hepsi gerekli güvenlik önlemlerini alarak hastaneler için özel iş kıyafetleri, eldiven ve maskeler kullanarak çalışmaktadır. Temizlik sırasında hiçbir ayrıntının gözden kaçmaması hastalar ile birlikte çalışanların sağlığı açısından önemlidir.

Hastaneler büyük alanlar olduğu için temizlik işlemi çok kısa bir sürede bitmez. Temizlenen yerlere gerekli levhalar konulur ve böylece olası iş kazalarının önüne geçilmiş olur. Tüm çalışanlarımız hastanelerin temizlik prosedürlerine uygun hizmet vermektedir. Düzenli olarak yapılan hastane temizliği ile mikropların yayılmasını önler, daha sağlıklı ve temiz bir görüntü ile hizmet verirsiniz.

Hastane Temizliğinde Neler Temizlenir?

Hastaneler kullanım alanları geniş yerlerdir ve hastane personeli haricinde temizlik firmaları tarafından kalabalık bir ekip gönderilerek temizlik yapılır.

Ortak kullanım alanları, (bekleme salonu, lavabolar gibi) mutlaka dezenfekte işlemi yapılarak temizlenir. Tüm koridorlar özel temizlik ürünleri ile yıkanıp silinir. Çalışanların bulunduğu danışma masaları anti bakteriyel solüsyonlarla temizlenip düzenlenir. Aydınlatmalar, duvarlar, mobilyalar, koltuk ve sandalyeler, cam ve pencereler, kapılar ve kapı kolları, atık durumuna göre çöplerin temizlenmesi gibi işlemler yapılır.

Sizler de hastane temizliği için profesyonel şirketimiz Pronet Temizlik’ten hizmet almak isterseniz iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Almak istediğiniz hizmetin detaylarını iletmeniz halinde sizlere gerekli tüm bilgiler verilmektedir.

 

 


Web Tasarım SEO Uzmanı Abdulkadir ŞEKER tarafından yapılmıştır.
Top