X
X
TRY

Okul Temizliği

AnasayfaOkul Temizliği

Okul Temizliği

Okullar, çocuklarımızın evlerinden sonra en fazla vakit geçirdikleri alanlardan biridir. Bu nedenle temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim almaları hem çalışanlar hem de öğrenciler açısından son derece önemli bir konudur.

Pronet Temizlik şirketi olarak okul temizliği hizmetimiz detaylı bir şekilde yapılarak, oluşabilecek mikroorganizmaları önler. Ancak okulların kalabalık olması ve her gün kullanılması nedeniyle kısa bir zamanda yeniden kirlenmektedir. Bu sebeple profesyonel olarak okul temizliği hizmeti veren firmamız aracılığı ile periyodik olarak detaylı temizliğin yapılmasını önermekteyiz.

Okul Temizliğini Nasıl Yapıyoruz?

Sınıflar, hastalıkların kısa sürede yayıldığı kalabalık alanlardan birisidir. Sağlık problemlerinin ortaya çıkmaması için okulların temiz olması büyük önem taşır. Bu yüzden okulları sürekli olarak temiz tutmak kolay bir iş değildir. Günlük temizliğin yanı sıra düzenli aralıklarla detaylı temizliğin yapılması da şarttır.

Temizlenmesi istenen okulun büyüklüğüne göre personel sayısı belirlenerek, kullanılacak olan malzemeler hazırlanır ve randevu gün ve saatinde hazır olunur. Bu nedenle okul temizliği planlı ve titizlikle yapılmalıdır.

Genel temizlikler, genellikle çocuklar okula gelmeden önce yapılır. Tüm okul havalandırılır. Daha sonra okul temizliği sınıflardan başlamaktadır. Çöplerin toplanıp atılması, sıraların temizlenmesi, kapı kolları ve elektrik düğmelerinin temizliği yapılır. Camlar ve yerler silinir.

Personelimiz tüm bu temizlikleri yaparken amacına uygun, kaliteli temizlik ürünleri kullanır. Sınıflar temizlendikten sonra oluşabilecek alerjik durumlara karşı mutlaka havalandırılır. Elbette ki çocuklarımızın kullandığı tek alan sınıflar değildir. Koridorlar, tuvaletler, spor salonu, soyunma odaları, yemekhane gibi yerler de detaylı olarak temizlenmektedir. Öğretmenler odası, çalışan diğer personellerin odaları da temizlenerek gerekli düzen sağlanmaktadır.

Teneffüslerde, çocuklarımızın oyun oynadıkları okul bahçesinin temizliği de önemlidir. Okulun prestiji ve çocuklara örnek olma konusunda da önemli rolü vardır.

Okul Temizliği Ne Sıklıkta Yapılır?

Öğrencilerin haftada beş gün boyunca neredeyse tüm günlerini geçirdikleri okulların sürekli olarak temizlenmesi gereklidir. Sık kullanılan tuvaletlerin ve koridorların temizliği, gün içerisinde öğrenciler dersteyken her teneffüs sonrası, gerekli dezenfektanlar kullanılarak yapılmalıdır. Yine teneffüslerde camlar açılarak sınıflar havalandırılmalıdır. Günlük olarak yapılan okul temizliği haricinde mutlaka hafta sonları detaylı temizlik de düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Bu sayede herkes sağlıklı bir ortamda eğitim alarak temizliğin farkındalığı da çocuklara aşılanmış olur.


Web Tasarım SEO Uzmanı Abdulkadir ŞEKER tarafından yapılmıştır.
Top